اولویت وزارت صنعت حمایت از صنایع دریایی است

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنایع دریایی یکی از راهبردهای ملی صنعت کشور و به

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از هرمزگان ، رضا رحمانی عصر امروز در جلسه شورای”همخانواده” صنعت ومعدن اظهارداشت: مجموعه ایزوایکو یکی از دغدغه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که سامان یافته و به رغم تمامی مشکلات، سفارش ساخت کشتی گرفته و از توانمندی‌های خود در جهت رسیدن به اهداف پیش رو بهره میبرد که جای تقدیر هم دارد.
 
 وی، صنایع دریایی را یکی از راهبردهای ملی صنعت کشور و به عنوان اولویت وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت نامبرد و بیان‌داشت: این صنعت بر اساس آمایش سرزمینی، برای استان هرمزگان در نظر گرفته شده است.
 
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت ایجاد شهرک‌های صنعتی تخصصی تصریح‌کرد: پیشنهاد دارم که فاز نخست شهرک صنایع دریایی تخصصی هرمزگان  با ۱۳۰ هکتار وسعت، فرصت خوبی است تا به نحو احسن از آن بهره‌برداری شود.
 
رحمانی ادامه‌داد: بخش دیگر از این شهرک را می‌توان به عنوان صنایع قطعات و تجهیزات نفت و گاز و پتروشیمی استفاده کرد و پیگیری‌های وزارتخانه برای تبدیل این شهرک به شهرک تجهیزات نفت یکی از  اولویت‌های صنعت و معدن است.
 
وی افزود: علاقمندان به سرمایه‌گذاری در شهرک تخصصی صنایع دریایی نیز از بسته‌های تشویقی در زمینه تخفیف در واگذاری زمین، تسقیط طولانی مدت و یا معافیت مالیاتی بهره‌مند می‌شوند.
 
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایجاد شهرک‌های صنعتی تخصصی علیرغم پشتیبانی صنایع دیگر برای آینده هم ماندگار است با تاکید بر تکمیل زنجیره‌ها گفت: من به این اصل معتقدم و پیگیری می‌کنم، تکمیل زنجیره‌ها نوعی اقتصاد مقاومتی است و این امر به عنوان سیاست اصولی در صنایع دریایی باید سرلوحه کار باشد و واحدهای متقاضی صنایع دریایی نیز در اولویت قرار گیرند.
 
رحمانی، صنعت فولاد را برای کشور مهم خواند و افزود: مصرف فولاد کشور در آینده کاهش نمی‌یابد و در دنیا این نیاز روزافزون بوده، مصرف صنایع فولاد یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی صنعت کشور محسوب می‌شود در ایران که در آستانه صنعتی شدن است این امر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت طرح رونق تولید را که یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی دانست و بیان‌داشت: این طرح با هدف رونق تولید در کشور آغاز شده و از نظر ما تفاوتی ندارد که تسهیلات از فرایند رونق یا از طرف بانک پرداخت شود، بانک‌ها می‌توانند هرگونه پرداختی با این هدف داشته باشند و ما این را جزء عملکرد آنان محسوب می‌کنیم.
 
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنایع دریایی به عنوان یکی از راهبردهای ملی صنعت کشور با حمایت وزارت صنعت توسعه می‌یابد.

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.