اولین سفر دریایی، بارج ۵۰۰۰ تنی «آروشا» با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه صنایع دریایی و ساخته شده بدست توانمند متخصصان داخلی

    پایان اولین سفر دریایی بارج ۵۰۰۰ تنی ساخت ایران که با استفاده از تسهیلات صندوق توسه

 

 

پایان اولین سفر دریایی بارج ۵۰۰۰ تنی ساخت ایران که با استفاده از تسهیلات صندوق توسه صنایع دریایی و توسط متخصصان ایرانی ساخته شده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی این بارج متعلق به شرکت آرتین بنادر اروند بوده که بدست توانمند متخصصان داخلی و در مدت ۱۷ ماه ساخته شده است. بارج آروشا پس از بارگیری محموله شمش آهن از بندر شهید رجایی به بندر مسقط عمان رسید.

آقای موسوی معاون اجرایی شرکت آرتین بنادر اروند ضمن اعلام خبر فوق افزود: این بارج ۵۰۰۰ تنی دارای ۷۴ متر طول،۴/۲۱ متر عرض و ارتفاع ۵ متر می باشد که با هزینه اولیه بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال در مجتمع کشتی سازی بندرعباس ساخته شده است.

موسوی همچنین گفت: برای ساخت این شناور مبلغی حدود ۴۳ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه صنایع دریایی با عاملیت بانک توسعه و تعاون دریافت گردیده است.

 وی همچنین خاطر نشان شد: پرداخت اینگونه تسهیلات کمک بزرگی در صنعت دریایی بوده که بخش عمده ای از دغدغه های مالی پروژه ساخت شناور را پوشش می دهد.

موسوی افزود: شرکت آرتین بنادر اروند جهت ساخت یک فروند بارج ده هزارتنی با استفاده از توان داخلی نیز اقدام نموده است، که با یاری و همکاری صمیمانه و جدی دستگاههای مربوطه و متولی می توان استارت کار آن را در سال جاری به انجام رساند.

لازم به یادآوری است صندوق توسعه صنایع دریایی نیز آمادگی کامل خود را جهت حمایت از ساخت بارج ده هزار تنی اعلام نموده است.

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.