بازدید مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی از شرکت کشتی سازی صدرا نکا

بازدید مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی از شرکت کشتی ­سازی صدرا نکا به گزارش روابط عمومی صندوق

بازدید مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی از شرکت کشتی ­سازی صدرا نکا

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی آقای مهندس رضوانی روز دوشنبه ۱۹ آذر ماه ضمن بازدید از خط تولید و امکانات شرکت کشتی سازی صدرا نکا واقع در شهرستان ساری؛ جلسه‏ای با مدیر این شرکت آقای مهندس رضوی برگزار نمودند.

 در این جلسه مدیر شرکت کشتی سازی صدرا نکا ضمن تشریح تاریخچه، سوابق، پروژه ­ها و برنامه­ های این شرکت اعلام نمودند: در این شرکت پروژه­های ملی نظیر سکوی امیرکبیر، جک آپ ایران خزر و سه فروند شناور پیشرفته پشتیبانی کاسپین ساخته شده است. همچنین ایشان درباره پروژه­ های آینده به ساخت ۸ فروند شناور فله­ بر ۸هزارتنی، چند شناور مسافربری و تفریحی، هتل شناور گردشگری، ساخت کانتینرهای دریایی اشاره کرد.

مهندس رضوی افزود: تعمیرات شناور در این شرکت نیز از وضعیت مطلوبی برخودار بوده و در حال حاضر یک فروند شناور یدک­ کش، یک فروند شناور فله­ بر مربوط به شرکت کشتیرانی ج.ا.ا.  در این مجموعه در حال تعمیرات دوره ‏ای می باشند.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی نیز فرمود:  صندوق توسعه صنایع دریایی آمادگی کامل برای حمایت از پروژه های ساخت و تعمیر در این کارخانه را داشته و شرکت صدرا نکا و سایر شرکتهای فعال در صنایع دریایی می توانند از تسهیلاتی که برای اینگونه پروژه ها تعیین شده استفاده نمایند.

مهندس رضوانی افزود: صنایع دریایی جزء صنایع مادر بوده که با رشد و گسترش آن می توان سایر صنایع وابسته را تقویت نمود و باعث رشد اشتغال زایی در کشور گردید. صندوق توسعه صنایع دریایی نیز با توجه به رسالتی که به او محول شده، حمایت و ارتقای این صنعت در سرلوحه خود قرار داده و تمامی تلاش خود را در این راستا به انجام خواهد رساند.

لازم به یادآوری است که شرکت صدرا نکا با داشتن امکانات و تجهیزاتی از قبیل: سینکرولیفت ۳۸۰۰ تنی، ۵۰ هکتار محوطه کلی، ۲۸۰۰ مترمربع سالن سرپوشیده، انواع کارگاه­های برق و مکانیک، داک خشک، مخازن ذخیره‏ سازی سوخت و …  بزرگترین مجموعه ساخت و تعمیر کشتی در شمال کشور است که در حال حاضر حدود ۲۰۰ نفر پرسنل دارد که توانایی افزایش چندین برابری این ظرفیت را نیز دارد. صدرا نکا علاوه بر ساخت و تعمیر شناور بر روی چند پروژه تحقیقاتی از جمله قفسهای پرورش ماهی در دریا، سیستم انتقال سوخت و … فعالیت می­کنند.

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.