بررسی مشکلات صیادان خوزستانی

بررسی مشکلات صیادان خوزستانی به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی؛ روز سه شنبه هشم خرداد ماه

بررسی مشکلات صیادان خوزستانی

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی؛ روز سه شنبه هشم خرداد ماه ۹۷، نمایندگان صیادان خوزستانی در جلسه ای مشترک که با حضور مدیران صندوق توسعه صنایع دریایی، بانک قرض الحسنه رسالت و معاون صید استان خوزستان در سازمان شیلات شهر آبادان مشکلات خود را عنوان نمودند.
در این جلسه ابتدا مهندس دانش مهر معاونت صید استان خوزستان اعلام نمود: با توجه به سن بالای ناوگان صید با قایق در کشور و علی الخصوص استان خوزستان در نظر است با کمک صندوق توسعه صنایع دریایی و بانک قرض الحسنه رسالت نسبت به نوسازی این ناوگان به نحوی که به این قشر آسیب‌پذیر کمترین فشار وارد شود اقدام گردد.
در ادامه آقای خردمند نماینده بانک قرض الحسنه رسالت گفت: در این طرح که در قالب تفاهم نامه با صندوق توسعه صنایع دریایی و با نیت حمایت از صیادان صورت گرفته بانک قرض الحسنه رسالت بدون دریافت سود و کارمزد نسبت به پرداخت تسهیلات تا سقف ۸۰ درصد قیمت تمام شده قایق پرداخت خواهد نمود.
سپس آقای شیرزادی مشاور مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی گفت: صندوق توسعه دریایی رسالت حمایت از صنایع دریایی، یعنی هم وظیفه حمایت از صیاد و هم سازنده داخلی شناور را دارد از این رو در این طرح ضمن در نظر گرفتن دغدغه‌های صیادان بمنظور حمایت از صنایع دریایی کشور و حمایت از تولید ملی بدنبال سازنده معتبر داخلی بوده که هم توان ساخت شناور در سطح قابل قبولی را دارا باشد. از این رو با توجه به مشکلات فعالان حوزه صیادی و در قالب این طرح انشاءالله قایقهایی با سطح کیفی بسیار خوب و با تسهیلات بدون سود در اختیار صیادان خوزستان قرار داده خواهد شد.
در پایان ضمن معرفی سازنده قایقهای صیادی مدرن در خوزستان و تشریح نمونه قایق ساخته شده توسط این سازنده و بحث پیرامون آن، مشکلات صیادانی که در جلسه حضور داشتند به استماع حاضرین رسید و مقرر شد صیادانی که مایل به استفاده از این قایقها هستند تسهیلات بدون بهره پرداخت گردد

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.