بررسی کلیات تفاهم نامه فی مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صندوق توسعه صنایع دریایی

 بررسی کلیات تفاهم نامه فی مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صندوق توسعه صنایع دریایی  

 بررسی کلیات تفاهم نامه فی مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صندوق توسعه صنایع دریایی

 

به گزارش روابط عمومی صندوق صنایع دریایی، در جلسه ای مشترک با حضور دکتر منصوری معاونت اشتغال و توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مهندس رضوانی مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی کلیات تفاهم نامه مشترک در تأمین مالی اجرای طرح های دریایی و توسعه ناوگان دریایی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر منصوری در این جلسه عنوان نمود: این تفاهم نامه کار بزرگی است که موجب ورود بازار سرمایه گذاری می گردد ولی استراتژی ما مدیریت بازار سرمایه نیست و مدیریت مربوطه باید توسط متخصصان انجام شود. جدا از بحث بازار سرمایه، وزارت کار به دنبال اجرای موثر برنامه اشتغال فراگیر می باشد و با توجه به ابلاغ برنامه توسط معاون اول محترم رئیس جمهور، در صورت بستر سازی و ارائه طرح مناسب که ایجاد اشتغال فراگیر نماید می توانیم تا مبلغ ۲۰،۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ترجیحی ارائه نماییم.

ایشان همچنین افزود: رسته کاری و جغرافیای کار می بایست دقیقاً تعیین شود و مزیت سنجی و منحصر به فرد بودن کار تبیین شود. قبل از ارائه فراخوان و پذیرش طرح ها، دولت می بایست نسبت به انجام بررسیهای پیش دستانه و تعیین رشته های دارای ارزش افزوده بالا اقدام نماید، پس از مشخص شدن مشخصات کار، دولت دو وظیفه اصلی خواهد داشت، ابتدا دولت می بایست برای ایجاد زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری مربوطه بصورت ترجیحی و فعالانه وارد عمل شود.

در ادامه مهندس رضوانی ضمن تشکر از نگاه ویژه به بحث اشتغال در حوزه دریا گفت: مأموریت صندوق نیز بستر سازی توسعه و حمایت از بخش خصوصی جهت فعالیت موثر در حوزه دریایی کشور می باشد، تفاوت اصلی بانک و یک صندوق تخصصی در همین بحث تحلیل فنی و لحاظ نمودن یک دیدگاه فراگیر در بررسی زنجیره ارزش یک حوزه صنعتی و تجاری می باشد و این دیدگاه ویژه است که باعث می شود تا روش ارائه خدمات و تخصیص منابع در یک صندوق تخصصی متفاوت از بانک باشد.

مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی افزود: صندوق بطور معمول همواره دارای دغدغه توسعه بوده و برای پیشبرد اهداف توسعه دریایی کشور بصورت مجدانه تلاش می نماید. با چنین نگاه و وظیفه ای صندوق و وزارت کار حتماً می توانند همکاری موثری داشته باشند.

 

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.