تسهیلات ساخت شناورها تا سقف ۲۰۰میلیارد ریال

رئیس هیت مدیره و مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور در سفر به استان بوشهر گفت: بمنظور

رئیس هیت مدیره و مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور در سفر به استان بوشهر گفت: بمنظور رونق تولید و اشتغال تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت شناور های دریایی حمایت می کنیم .

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی، معدن وتجارت استان بوشهر ؛ عبدالمجید رضوانی با اتفاق معاون فنی و برنامه ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی و رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان بوشهردر حاشیه بازدید و بررسی مسائل و مشکلات واحد های شناور سازی استان بوشهر افزود: صندوق توسعه صنایع دریایی بمنظور پشتیبانی از واحد های شناور سازی در چند سال اخیر توانسته خدمات حمایتی مهمی درراستای رونق اقتصادی درقالب تسهیلات بانکی در بخش ساخت شناور، تعمیرات شناور، تکمیل شناورهای نیمه تمام ،توسعه کارگاه ، سرمایه درگردش و همچنین تسهیلات کارمزد ضمانتنامه را ارائه نماید.
رضوانی با بیان اینکه صنعت کشتی سازی در استان بوشهر سابقه دیرینه دارد تصریح کرد: صندوق توسعه صنایع دریایی از سال ۹۵ سقف تسهیلات تعمیرات شناورهای دریایی را از ۲۰۰میلیون تومان به ۲ میلیارد تومان افزایش داده است که این خود می تواند درگردش مالی زنجیره صنعت دریایی اثر بخش باشد .
در ادامه معاون فنی و برنامه ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی گفت: واحد های شناور سازی که برای دریافت تسهیلات در هریک از بخش های مربوطه به بانک های عامل معرفی می نمائیم می توانند از تسهیلات یارانه سود، بمنظور کاهش سود بانکی خود استفاده نمایند.
بهمن حروفی ابراهیمی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضرنرخ تسهیلات سود بانکی برای متقاضیان ۱۸ درصد است صندوق توسعه صنایع دریایی بمنظور حمایت های خود توانسته است این نرخ وام را به ۱۲ درصد ویژه شناورسازان دریایی که به  بانکهای عامل معرفی می شوند کاهش دهد .
حروفی ابراهیمی ادامه داد: بخش دیگری از حمایتهای صندوق ؛  خدمات ضمانتنامه می باشد که بمنظور کمک به متقاضیان برای تسهیل در دریافت وام می باشد که این ضمانتامه ها تا سقف ۵ میلیارد تومان از سوی صندوق توسعه صنایع دریایی و تا سقف ۱۰ میلیارد تومان از طریق صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، جمعا ۱۵ میلیارد تومان قابلیت پوشش ضمانتنامه ای خواهد داشت که در جهت روان ساختن کار و فعالیت است.
وی عنوان کرد: در سال گذشته ۷۳ فقره پرونده تسهیلات برای کمک به  واحد های شناورسازی تشکیل شده که از این تعداد  ۴۸ فقره پرونده به بانک های عامل  به ارزش ۲۵۰میلیارد تومان ارجاع داده شده است و  از این مبلغ در حدود ۵۰ میلیارد تومان  مصوبه بانک را دریافت کرده اند و مابقی در فرایند تصویب هستند.
همچنین حمایت های متعددی در قالب تسهیلات بانکی برای واحد های شناور سازی در استان بوشهر نظیر شرکت صنعت و دریا و شرکت ایلکا  صورت گرفته است که این نشان از پویایی صنعت کشتی سازی دراین استان است .
وی در پایان از متقاضیان خدمات مالی صندوق توسعه صنایع دریایی خواست؛ با مراجعه به سایت الکترونیکی مربوطه به آدرس www.imf.ir   از کلیه حمایت ها و خدمات لازم با اطلاع شوند .

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.