تصویب دو میلیارد ریال تسهیلات در بخش صیادی و اعطای تسهیلات دریایی در استانهای غیر ساحلی

 

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی، طی جلسه مشترک صندوق توسعه صنایع دریایی و صندوق کارآفرینی امید که روز یکشنبه ۱۱ تیر ماه برگزار گردید با تصویب پرداخت مبلغ دو میلیارد ریال دیگر جهت خرید تجهیزات صیادی برای یکی از متقاضیان هرمزگانی، میزان اختصاص تسهیلات این طرح در استان هرمزگان را به ۶ میلیارد ریال رسید. همچنین در مصوبه دیگر این جلسه پرداخت تسهیلات به متقاضیان استانهای غیر ساحلی نیز صورت پذیرفت.

دکتر محمد قاسم آیت مدیر پروژه اقدام مشترک صندوق توسعه صنایع دریایی و صندوق کار آفرینی امید در تکمیل این خبر افزود: با توجه به اهمیت کسب و کارهای خرد دریایی که باعث افزایش تولید داخلی و اشتغالزایی بیشتر می گردد در جلسه مشترک فی مابین این دو صندوق تصویب شد که متقاضیان استفاده از این طرح که در استانهای غیر ساحلی کشور مشغول به فعالیت هستند، در صورت تأیید اقتصادی بودن طرح مرتبط با صنایع دریایی و انطباق آن با تفاهم نامه و شیوه نامه فی مابین نیز می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

دکتر آیت همچنین گفت: این طرح مشترک علیرغم زمان اندک آغاز آن از شتاب خوبی در راستای حمایت از کسب و کارهای خرد دریایی برخودار بوده و باعث دلگرمی تلاشگران این عرصه گردیده است.

 

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.