حمایت از صیادان خوزستانی کلید خورد

حمایت از صیادان استان خوزستان کلیدخورد به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی صبح روز دوشنبه هفتم

حمایت از صیادان استان خوزستان کلیدخورد
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی صبح روز دوشنبه هفتم خرداد، مدیران صندوق توسعه دریایی در جلسه ای با حضور مدیر کل شیلات استان و سرپرست فرمانداری اهواز و نمایندگان بانک رسالت و صیادان استان خوزستان برگزار نمودند .
در این جلسه مهندس حروفی معاون فنی صندوق توسعه صنایع دریایی گفت: حمایت از صنایع دریایی اولویت صندوق بوده و بر اساس همین رسالت نسبت به انعقاد تفاهم نامه با بانک رسالت جهت اعطای تسهیلات به فعالان این صندوق اقدام نموده و دلیل حضور در استان آشنایی بیشتر با این فعالان و مشکلات آنهاست تا بتوان بهینه ترین حمایت ممکن را در این زمینه بعمل آورد.

  • آقای مهندس دانش مهر معاون صید استان اعلام نمود: در استان خوزستان حدود ۱۰۸۰ قایق صیادی با مجوز از شیلات وجود دارد که با وجود متوسط سه نفر در هر قایق بالغ بر سه هزار نفر با قایق در استان بصورت قانونی صیادی نموده و در هر ماه نیز چهار سفر صیادی چهار روزه دارند. و در کنار آن حدود دو برابر قایق و صیاد غیر مجاز نیز وجود دارند.
    عمده مشکل این قشر بالا بودن عمر ناوگان صیادی بوده و اظهار امیدواری نمودند که در سایه این طرح بتوان وضعیت این صیادان را بهبود بخشید.
    در پایان آقای خون میرزایی مدیر کل شیلات استان و سرپرست فرمانداری اهواز ضمن تجلیل از تلاشهای در حال انجام برای بهبود وضعیت صیادان خرد گفت: سعی شود با برگزاری جلسات مختلف با صیادان و شنیدن مشکلات ایشان و برای حمایت هرچه بهتر این قشر به یک جمع بندی کلی رسیده و اقدامات لازم را بعمل آورید.
    در پایان مقرر شد روز سه شنبه هشتم خرداد ماه، جلسه ای با حضور صیادان در شهر آبادان برگزار گردد

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.