دومین کارگاه مهندسی ارزش بهبود طرح قایق های صیادی کشور برگزار شد

دومین کارگاه مهندسی ارزش بهبود طرح قایق های صیادی کشور برگزار شد صندوق توسعه صنایع دریایی دومین کارگاه

دومین کارگاه مهندسی ارزش بهبود طرح قایق های صیادی کشور برگزار شد
صندوق توسعه صنایع دریایی دومین کارگاه مهندسی ارزش بهبود طرح قایق های صیادی کشور را در روزهای دهم و یازدهم مهرماه در هتل پارسیان انقلاب تهران برگزار نمود.
در راستای حمایت از توسعه پایدار صنعت قایق سازی کشور و تأمین هدفمند این حوزه و همچنین حمایت از تولید ملی، مطالعات مهندسی ارزش بهبود طرح قایق های صیادی کوچک (زیر ۱۲ متر) با محوریت صندوق توسعه صنایع دریایی در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی از روز چهارشنبه ۱۱/۰۷/۹۷ کارگاه دو روزه مهندسی ارزش بهبود طرح قایق های صیادی در سالن اجتماعات هتل پارسیان انقلاب تهران برگزار گردید. در اولین روز کارگاه که از ساعت ۸ صبح روز سه شنبه ۱۰ مهرماه ۹۷ و با حضور نمایندگان سازمان شیلات ایران، معاونت صید اداره کل شیلات استان های خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان، موسسه رده بندی آسیا، اتحادیه های صیادی، گروه ثمین، شرکت های مشاور و سازنده شناور از سراسر کشور به همراه تیمی از صندوق توسعه صنایع دریایی برگزار شد مشاور طرح، آقای مهندس پوررضا مدیرعامل شرکت طرح راه ابریشم نسبت به تشریح مزیتها و چالشهای طرح بهبود قایق های صیادی توضیحاتی را ارائه نمود و معیارهای ارزیابی طرح که در دور اول این کارگاه در مردادماه گذشته مطرح شده بود را مورد بررسی قرار داد.
این طرح، اولین مطالعه در نوع خود در جایگزینی و ارتقا قایق های صیادی در کشور بوده که در آن سعی گردید تا با استماع نظرات کارشناسان، سازندگان و استفاده کنندگان از قایق های صیادی، طرح بهینه ساخت قایق های صیادی استحصال گردید.
در پایان این جلسه مقرر گردید که صندوق توسعه صنایع دریایی از سازندگانی که از این طرح برای ساخت قایق های صیادی استفاده می کنند حمایت نموده و تسهیلات کم بهره در اختیار آنان قرار دهد. همچنین در این جلسه با اهدای لوح تقدیر از حامیان این طرح که در این کارگاه حضور بهم رسانده بودند، تشکر و قدردانی بعمل آمد.

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.