رویکرد مثبت وزیر صمت می تواند به حذف و اصلاح قوانین زائد کسب و کار منجر شود/ ضرورت فعالسازی ظرفیت قوانین مترقی بخش اقتصادی کشور

دبیر فراکسیون تشکل های اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: رویکرد مثبت وزیر صمت می تواند به حذف و

دبیر فراکسیون تشکل های اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد:

رویکرد مثبت وزیر صمت می تواند به حذف و اصلاح قوانین زائد کسب و کار منجر شود/ ضرورت فعالسازی ظرفیت قوانین مترقی بخش اقتصادی کشور

 

دبیر فراکسیون تشکل های اتاق بازرگانی ایران گفت: رویکرد مثبت آقای رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت برای برقراری ارتباط تنگاتنگ با تشکل های بخش خصوصی می تواند در حذف یا اصلاح بخش زیادی از مقررات و گلوگاه های مخل کسب و کار موثر واقع شود. 

به گزارش شاتا، سید توحید صدر نژاد افزود: تشکل های بخش خصوصی در واقع سازمان های مردم نهاد و کارا برای توسعه مشارکت شهروندان در اداره امور کشور هستند.

وی اضافه کرد: مشارکت موثر فعالان اقتصادی در نظام طراحی و تدوین سیاستها و مقررات اقتصادی کشور، می تواند کارایی و اثربخشی نظام حاکم ایرانی اقتصادی را تضمین نماید.

مسئول کمیته توسعه پایدار اتاق ایران تصریح کرد: قوانین مترقی نظیر قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و نظایر آن متضمن منافع شهروندان در اقتصاد کشور هستند.

صدرنژاد تاکید کرد: دیوانسالاری حاکم بر کشور باید اهتمام کاملی برای اجرایی نمودن این قوانین داشته باشند.

وی گفت: بنگاه های کوچک و متوسط پویاترین بخش اقتصاد در همه کشورهای پیشرفته است و ضرورت دارد در اقتصاد کشورمان تعالی یابد و از تنگناهای های موجود خارج شود.

رییس اتحادیه صنایع بازیافت ایران تاکید کرد: این رویکرد در مدیریت اتحادیه صنایع بازیافت به طور خاص مد نظر بوده و همواره سعی شده سازوکارهایی بکار بسته شود تا با کمترین نیاز به منابع مالی و سخت‌افزاری و با به‌کارگیری حداکثر میزان مشارکت شهروندان، بیشترین بازدهی جهت توسعه پایدار کشور داشته باشد.

صدر نژاد گفت: از جمله این موارد می‌توان به پروژه شتابدهی استارت‌آپ‌های خرید و جمع‌آوری ضایعات قابل بازیافت از شهروندان و همچنین حمایت از شبکه موسسات مردم‌نهاد فعال در حوزه مسئولیت اجتماعی در این حوزه اشاره نمود.

 

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.