سخنرانی مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی در “دومین کنفرانس ملی صنعت،تجارت و علوم دریایی”

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی صبح امروز سوم دی ماه ۱۳۹۹دومین کنفرانس ملی صنعت، تجارت و

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی صبح امروز سوم دی ماه ۱۳۹۹دومین کنفرانس ملی صنعت، تجارت و علوم دریایی” در چهار محور علوم دریایی، اقتصاد و مدیریت دریا، مهندسی دریا و همچنین محیط زیست دریایی توسط دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بصورت مجازی برگزار گردید که یکی از دوسخنران میهمان این کنفرانس مهندس رضوانی، مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی بودند.
رضوانی در این کنفرانس پس از ارائه آمار اطلاعات دریایی ایران و جهان، بازار صنایع دریایی جهان و ایران را تشریح نمودند.
رضوانی گفت: با توجه به وجود بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و داشتن یک درصد جمعیت جهان، متاسفانه سهم قابل توجهی از صنایع دریایی جهان را نداشته‏ایم هرچند که تلاشهای فراوانی در این زمینه انجام گردیده ولی بدلایل مختلف داخلی و خارجی که بعضاً خارج از کنترل ما بوده، در این زمینه نتوانسته ایم به ایده‏آل مورد نظر برسیم. البته به هیچ عنوان ناامید نبوده و به آینده این صنایع همچنان امیدواریم.
وی در ادامه افزود: پیش بینی سهم صنایع دریایی کشور برای افق ۱۴۰۴ نیم درصد بازار جهان بوده که تاکنون به نصف این میزان هم نرسیده ایم ولی امیدواریم با توجه بیشتر به این صنایع و در اختیار گذاشتن منابع مورد نظر، در ادامه راه بتوان به میزان پیش بینی شده در صنایع دریایی توفیقاتی کسب نماییم.
رضوانی همچنین عنوان نمود: صندوق توسعه صنایع دریایی با توجه به رسالتی که داشته، تمام تلاش خود را برای حمایت از این صنایع دریایی صرف نموده و توانسته حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان طرح دریایی را تصویب نموده و جهت دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی نماید که از این میان حدود یک سوم طرحها موفق به دریافت تسهیلات مورد نظر گردیده‏اند.
رضوانی در پایان اظهاراتش ابراز امیدواری نمود که در سایه تلاش بیشتر تمامی دست‏اندرکاران صنایع دریایی کشور بتوان گامهای روبه جلو بیشتری در رسیدن به اهداف مورد نظر صنایع دریایی ایران برداشت.

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.