صدور ضمانت نامه بانکی تا سقف ۱۵۰ میلیارد ریال

صدور ضمانت نامه از سوی این صندوق در راستای بهبود صنایع دریایی کشور و در نهایت ایجاد اشتغال

معاون فنی و برنامه ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی کشور گفت: این صندوق در سال جاری با مشارکت صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون تا سقف ۱۵۰ میلیارد ریال ضمانت نامه بانکی صادر می کند.

بهمن حروفی ابراهیمی در جلسه بررسی مشکلات صنایع دریایی خرمشهر گفت: صدور ضمانت نامه از سوی این صندوق در راستای بهبود صنایع دریایی کشور و در نهایت ایجاد اشتغال مولد در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید داخلی نامگذاری شده است صورت می گیرد.

وی افزود: صندوق توسعه صنایع دریایی علاوه بر ضمانت وام های زیر ۱۰ میلیارد ریال، ضمانت پروژه های بزرگتررا با مشارکت صندوق ضمانت توسعه تعاون برعهده می گیرد.

حروفی ابراهیمی اظهار داشت: در سال گذشته از سوی این صندوق ۴۳ فقره درخواست برای تعمیرات شناورها به بانک ها معرفی شد که امسال این رقم به ۵۰ فقره خواهد رسید.

معاون فنی و برنامه ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی گفت: امسال ۳۰۰میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای توسعه صنایع دریایی کشور اختصاص می یابد.

وی بیان کرد: ازمحل اعتبارات صندوق توسعه صنایع دریایی ۴۵۰ طرح به بانک های عامل معرفی شد که دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال معرفی نامه به بانک های عامل ابلاغ شد.همچنین یک سوم این اعتباربرای ساخت و تعمیر شناور اختصاص می یابد.

معاون فنی و برنامه ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی در ادامه گفت: این صندوق از شرکت ها و واحدهای صنایع دریایی که در نمایشگاههای بین المللی شرکت کرده یا دستاوردهای دیگران را معرفی کنند حمایت می کند.

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.