عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا، فرصتی مناسب برای گسترش همکاری های تجاری ایران و بلاروس

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با سفیر بلاروس در تهران تاکید کرد: عضویت ایران در اتحادیه

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با سفیر بلاروس در تهران تاکید کرد:

عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا، فرصتی مناسب برای گسترش همکاری های تجاری ایران و بلاروس

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در دیدار با سفیر جمهوری بلاروس در تهران، با تاکید بر ضرورت گسترش روابط تجاری دو کشور، گفت: ظرفیت های لازم وجود دارد و با توجه به عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا، فرصت های خوبی برای توسعه و تعمیق روابط تجاری و اقتصادی ایران و بلاروس فرآهم شده است.

به گزارش شاتا، رضا رحمانی در دیدار با یوری ایوانوویچ لازارچیک، افزود: باید موانع موجود برای توسعه و بسط روابط را به دقت مورد بررسی قرار داده آنها را رفع کنیم.

وی با اشاره به توافقات قبلی برای تقویت مبادلات و افزایش روابط تجاری ایران و بلاروس، گفت: امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، زمینه خوبی برای افزایش روابط تجاری ۲ کشور است که باید در این خصوص گام‌های محکم تری برداشته شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران تصریح کرد: سیاست کلی دولت جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط تجاری و اقتصادی، توجه به ظرفیت های موجود با کشورهای دوست و همسایه و همچنین افزایش مبادلات با کشورهای شمالی است.

رحمانی تاکید کرد: عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا، نیازمند تمرکز روی زمینه های مساعد برای همکاری های مشترک است و باید برای ایجاد برخی زیرساخت ها و مبانی لازم دو طرف پیشقدم شوند.

وزیر صمت تصریح کرد: بعد از امضای موافقتنامه همکاری ایران با اتحادیه اروآسیا سطح همکاری های اقتصادی و تجاری بین ایران و جمهوری بلاروس نسبت به گذشته تقویت شده ولی برای دستیابی به اهداف هدفگذاری شده، فاصله جدی وجود دارد که حتما باید مورد توجه دو طرف قرار گیرد.

رحمانی تاکید کرد: ما در این راستا حاضریم تسهیلات لازم را برای بازرگانان و فعالان اقتصادی دو طرف فراهم کنیم تا در شرایط مساعدتری اقدامات لازم را عملیاتی کنند.

ایوانوویچ: برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی دو کشور تلاش می کنیم

سفیر جمهوری بلاروس در تهران در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: تمام تلاش ما بر این است تا از فرصت های موجود برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی دو کشور استفاده کنیم.

یوری ایوانوویچ با اشاره به یکی از وظایف اصلی خود در توسعه دیپلماسی اقتصادی بین دو کشور ایران و بلاروس تصریح کرد: با رایزنی های انجام شده به دنبال برگزاری کمیسیون مشترک همکاری دو کشور هستیم و در این راستا آماده برگزاری جلسه این کمیسیون از طریق ویدئو کنفرانس نیز می باشیم.

وی با یادآوری برخی تبعات شیوع کرونا روی توسعه اقتصادی بسیاری از کشورهای دنیا گفت: این اپیدمی مشکلاتی را در روابط تجاری کشورها ایجاد کرده که باید زمینه لازم برای گسترش همکاری ها را فراهم کنیم.

 

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.