عضو ناظر مجلس در صندوق توسعه صنایع دریایی خواستار تغییر نگاه به این صنعت شد

سید مهدی مقدسی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: شرط اول برای بهره‌برداری حداکثری از این حوزه‌ تغییر نگاه

سید مهدی مقدسی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: شرط اول برای بهره‌برداری حداکثری از این حوزه‌ تغییر نگاه به اقتصاد دریا و صنایع دریایی است.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی، در نشست «اقتصاد مقاومتی، توسعه دریامحور و چالش‌های تامین مالی»، سید مهدی مقدسی ناظر مجلس شورای اسلامی در صندوق توسعه‌ صنایع دریایی، نیز در سخنانی با انتقاد ازعدم استفاده از ظرفیت گسترده‌ی دریایی کشور در توسعه تصریح کرد: متاسفانه آن طور که باید به ظرفیت‌های اقتصادی دریا در کشور ما توجه نشده است و شرط اول برای بهره‌برداری حداکثری از این حوزه‌ تغییر نگاه به اقتصاد دریا و صنایع دریایی است. ما تاکنون نتوانسته‌ایم آن‌طور که باید در حوزه‌ی مختلف مرتبط به دریا اعم از شیلات، گردشگری، صنایع دریایی، نفت و گاز و بهره‌‌برداری کنیم و باید نوع نگاه به صنایع دریایی در کشور تغییر کند و اهمیت این حوزه در توسعه دیده شود.

او متذکر شد: در این حوزه برای تسهیل و تسریع در بهره‌برداری از حوزه‌ی اقتصاد دریا قوانینی به تصویب رسیده است اما متاسفانه این قوانین هم به درستی اجرا نشده است. از این‌رو ضرورت دارد جایگاه محکمی برای اقتصاد دریا و صنایع دریایی در برنامه‌ی توسعه دیده شود. از طرفی قوانینی که وجود دارد به درستی اجرا شود. همچنین به جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و مشارکت آن‌ها در این عرصه بیش‌تر اهتمام شود. همچنین راهکار‌های متعددی برای تامین اعتبار در عرصه‌ی صنایع دریایی دیده شود.

همچنین دکتر ملکی ریئس انجمن کشتیرانی دریای خزر از دیگر سخنران‌های نشست «اقتصاد مقاومتی، توسعه دریامحور و چالش‌های تامین مالی» بود. در پایان نشست تخصصی « اقتصاد مقاومتی، توسعه دریامحور و چالش‌های تامین مالی » با حضور جمعی از فعالان صنایع دریایی کشور و مسئولان نظام بانکی درباره‌ی چالش‌ها و راهکار‌های تامین منابع مالی صنایع دریایی کش.ر بحث و تبادل و نظر شد.

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.