فعالیت کشتی کانتینربر در مسیر بوشهر- کویت آغاز شد

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: فعالیت خط کشتیرانی کانتینری در مسیر بوشهر- خرمشهر- کویت با اولویت صادرات

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: فعالیت خط کشتیرانی کانتینری در مسیر بوشهر- خرمشهر- کویت با اولویت صادرات میوه و تره‌بار آغاز شد.

 

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: فعالیت خط کشتیرانی کانتینری در مسیر بوشهر- خرمشهر- کویت با اولویت صادرات میوه و تره‌بار آغاز شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، خورشید گزدرازی افزود: تحقق این مهم نوید بخش آینده ‌ای روشن فراروی تجارت برون مرزی استان بوشهر با کشور کویت است.

وی بیان کرد: کشتی کانتینربر کنونی فعال در این مسیر ظرفیت بارگیری ۱۵۰ کانتینر دارد که از این شمار ۱۲۵ کانتیتر خشک و مابقی یخچالی است.

گزدرازی ادامه داد: این کشتی با جا به جایی کانتینرهای یخچالی زمینه صادرات میوه و تره‌‌بار تولیدی استان به کشور کویت را فراهم کرده‌است.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: در صورت نیاز امکان فعالیت کشتی با ظرفیت بیشتر در مسیر بوشهر – کویت وجود دارد.

وی افزود: میوه و تره بار و موادمعدنی اولویت اصلی در صادرات استان بوشهر به کشور کویت است.

گزدرازی اظهار داشت: با فعال شدن کشتی کانتینر بر در مسیر بوشهر – کویت اکنون تحقق این مهم بین بوشهر و قطر نیز مدنظر قرار گرفته‌است.

وی ادامه داد: در صورت فعال شدن کشتی در مسیر بوشهر و کشورهای حوزه شرق آسیا این مهم به صادرات محصولات آبزی استان بوشهر نیز کمک شایانی می‌‌کند.

گزدرازی یادآور شد: استان بوشهر اکنون ظرفیت تولید ۲۹ هزارتن میگوی پرورشی دارد که رونق بازار فروش آن در گرو تسهیل سازی برای رسیدن به بازارهای هدف است.

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.