فهرست اولویت های سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن اعلام شد/ معرفی فرصت های سرمایه گذاری با رویکرد جایگزینی واردات

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای هدایت صحیح سرمایه در بخش تولید فرصت

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای هدایت صحیح سرمایه در بخش تولید فرصت های سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن منتشر شده است.

به گزارش شاتا، سعید زرندی در کارگروه سرمایه گذاری افزود: در سامانه بهین یاب بخشی را به عنوان فرصت های سرمایه گذاری ایجاد کردیم تا فهرست اولویت های صنعتی و معدنی، فرصت های سرمایه گذاری با رویکرد جایگزینی واردات به اطلاع ذینفعان برسد.

وی اضافه کرد: یکی از سیاستهای ما سوق دادن سرمایه گذاران جدید به تکمیل طرح های نیمه تمام و واحدهای راکد است چراکه معتقدیم بجای این که سرمایه گذار از صفر کارش را شروع کند بهتر است بطرف احیای یک واحد تعطیل یا نیمه تمام برود

زرندی گفت: با مشارکت با سرمایه گذار قدیم و یا توافق با او، هم از هدر رفت سرمایه های معطل جلوگیری می شود و هم سرعت راه اندازی پروژه ها شتاب می گیرد.

معاون طرح و برنامه افزود: با این سیاست، لیست واحدهای نیمه تمام و واحدهای راکد را به اطلاع عموم رساندیم

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهمی که در آینده، بخش تولید با آن مواجه خواهد بود کاهش سرمایه گذاری است.

زرندی توضیح داد: طی سالهای اخیر رشد سرمایه گذاری ثابت ناخالص منفی بوده است. این بدان مفهوم است که سرمایه گذاری خالص منفی است و به عبارتی میزان سرمایه گذاری صورت گرفته از استهلاک موجودی سرمایه کمتر بوده است و این امر زنگ خطری برای تولید و اشتغال محسوب می شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در این راستا به دنبال سرمایه گذاری با مقیاس بزرگ و هلدینگ های سرمایه گذاری و شرکت های سهامی عام هستیم.

وی افزود: از برخی چهره های خوشنام و صاحب برند دعوت کرده ایم تا با حضور آنها شرکتهای سهامی عام تشکیل و با استفاده از بازار سرمایه به جذب نقدینگی از سوی مردم بپردازیم.

گفتنی است؛ برای دریافت اطلاعات فرصت های سرمایه گذاری، به سامانه بهین یاب ، بخش فرصت ها ، اطلاعات کامل بارگذاری شده است

 

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.