مدیرکل دریایی سازمان بنادر اعلام کرد: جایگزینی شناورهای سنتی تجاری

  مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طی سال گذشته اقدامات مختلفی در حوزه ساماندهی شناور‌های

 

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طی سال گذشته اقدامات مختلفی در حوزه ساماندهی شناور‌های فاقد هویت، طرح جایگزینی شناور‌های سنتی تجاری و کنترل و بازرسی کشتی‌ها صورت گرفته است.

به گزارش مانا، حسین عباس نژاد در ارتباط با آخرین وضعیت و اقدامات انجام شده در حوزه دریایی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی، اظهار کرد: در بخش امور دریایی اقدامات مختلفی در حوزه ساماندهی شناورهای فاقد هویت، طرح جایگزینی شناورهای سنتی تجاری، کنترل و بازرسی کشتی ها، عملیات و ارتباطات دریایی، امنیت کشتیرانی و محدودیت های ایجاد شده برای نفتکش های ایرانی و نیز گردشگری دریایی انجام شده است.

وی ادامه داد: در حوزه ساماندهی شناورهای فاقد هویت می توان به ارائه فراخوان جهت ثبت نام مالکان شناورهای فاقد هویت، تأمین دستگاه درج شماره سریال موتور، تأمین پلاک شناسایی با بارکد دو بعدی (QR) صورت گرفته است.

طرح جایگزینی شناورهای سنتی تجاری

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به طرح جایگزینی شناورهای سنتی تجاری، عنوان کرد: طراحی و تهیه نقشه های سازه ای شناور جایگزین به عنوان سه مدل الگو و توافق با وزارت گردشگری جهت ارائه طرح های تبدیل کاربری شناورهای سنتی تجاری به تفریحی برای ۵۰ لنج مدنظر قرار گرفته است.

 عباس نژاد در ادامه با بیان اینکه کنترل و بازرسی کشتی ها از دیگر اقدامات صورت گرفته است، گفت: ارتقای سامانه AIS وLRIT و افزایش توان تحلیل ترافیک، تعریف ناوگان ایران، موقعیت لنگرگاه ها، موقعیت قفس های ماهی و مناطق صید و نیز اجراء سامانه تخصیص راهنما با لحاظ فاکتورخستگی به صورت پایلوت در دو بندرامیرآباد و امام خمینی(ره) از فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه است. 

امنیت کشتیرانی و محدودیت های ایجاد شده برای نفتکش های ایرانی

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین در مورد امنیت کشتیرانی و محدودیت های ایجاد شده برای نفتکش های ایرانی، اظهار کرد: تهیه اطلاعات و پیگیری امور سیاسی و امنیتی دریانوردی کشتی های ایرانی، ردیابی مستمر تردد ناوگان ایرانی از طریق سامانه مارین پلاس، تهیه طرح کمیته های اضطرار دریایی و مقابله با تحریم ها و نیز بررسی سوانح دریایی و همکاری با نهادهای امنیتی از مهم ترین اقدامات انجام شده در حوزه امنیت کشتیرانی و محدودیت های ایجاد شده برای نفتکش های ایرانی است.

 

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.