نیاز تخصیص منابع پیش بینی شده در لایحه توسعه صنایع دریایی

درنشست مشترک معاون امور صنایع وزارت صمت با مدیران ارشد صندوق توسعه صنایع دریایی عنوان شد: نیاز تخصیص

درنشست مشترک معاون امور صنایع وزارت صمت با مدیران ارشد صندوق توسعه صنایع دریایی عنوان شد:

نیاز تخصیص منابع پیش بینی شده در لایحه توسعه صنایع دریایی

 

صادقی نیارکی و هیئت همراه از صندوق توسعه صنایع دریایی بازدید بعمل آوردند و در نشست مشترک با مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و معاونین صندوق توسعه صنایع دریایی اعلام نمودند: برای توسعه صنایع دریایی می بایست منابع مالی درخور نام صندوق توسعه صنایع دریایی فراهم گردد تا بتوان از صنایع دریایی همچون کشتی سازی حمایت لازم بعمل آورد.

نیارکی افزود: نیاز عمده در حوزه کشتی سازی، موتور و سیستم ناوبری می باشد که با توجه به هزینه های بالای آن منابع فعلی صندوق نمی تواند جوابگو باشد و در سال جهش تولید که نگاه وزارت صمت بسوی تعمیق ساخت داخل و توانمندسازی داخلی می باشد در جهت تامین منابع لازم برای این امر می بایست تلاش نمود.

معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: خوشبختانه بخشی از این منابع در قانون توسعه صنایع دریایی تصویب شده که در جهت اجرایی شدن آن می بایست اقدامات لازم را بعمل آورد.

مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی در این نشست عنوان نمود: صندوق توسعه صنایع دریایی از ابتدای تاسیس، همواره در تلاش برای ایجاد منابع لازم نه تنها از منابع داخلی و حتی منابع خارجی بوده و در سالهای گذشته طی نشستهای مدیریتی با نمایندگان صندوقهای اروپایی در پی تاسیس صندوق بین المللی دریایی بوده که با اجرای تحریمهای ظالمانه غربی این حرکتهای ارزشمند مغفول مانده است.

مهندس رضوانی افزود: علیرغم تمام محدودیتها نگاه صندوق همواره رو به جلو بوده و این صندوق تمامی تلاش خود را برای پیشرفت صنایع دریایی کشور، بکار گرفته است.

 

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.