هجدهمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کیش آغاز به کار کرد

هجدهمین همایش صنایع دریایی با حضور “علی شمخانی”دبیر شورای عالی امنیت ملی کارش را آغاز کرد. ‌به گزارش

هجدهمین همایش صنایع دریایی با حضور “علی شمخانی”دبیر شورای عالی امنیت ملی کارش را آغاز کرد.

‌به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دریایی، هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش از حضور ۲۶ کشور دنیا در این نمایشگاه از ۲۷ الی ۳۰ مهرماه سال جاری توسط انجمن مهندسی دریایی ایران با همکاری منطقه آزاد کیش و ارگانهای دریایی کشور در جزیره کیش برگزار می شود.

این نمایشگاه به حضور “امیر دریابان علی شمخانی”دبیر شورای عالی امنیت ملی،”امیر دریادار سیاری”فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران،”امیر سرتیپ حاتمی” جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و “محمد سعیدنژاد” معاون وزیر و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی این نمایشگاه بین المللی افتتاح شد.

این نمایشگاه با حضور بیش از ۲۶۰ شرکت داخلی و ۱۱۰ شرکت خارجی در متراژی بالغ بر ۲۱ هزار متر مربع بزرگترین نمایشگاه عرصه دریایی و دریانوردی کشور به شمار می رود که کیش میزبان آن است.

کشورهای هلند، چین، آلمان، کورواسی، ترکیه، امارات، سنگاپور، ایتالیا، نروژ، روسیه، پرتغال، سوئد، ژاپن، اکراین و… در این نمایشگاه حضور دارند.

هدف نخست در این نمایشگاه توسعه تجارت صنعت دریایی در همه زمینه های کشتی سازی، کشتیرانی، شیلات، محیط زیست، بحث های طراحی و… است. همچنین هدف دوم در این بخش آشنایی، اطلاع رسانی و فرهنگسازی است.

غرفه بومیان کیش نیز با هدف شناساندن فرهنگ جزیره در کنار بخش صنایع دستی داخل نمایشگاه حاضر هستند.

همچنین بر اساس نظر هیات داوران از بین ۵۰۰ مقاله رسیده، ۳۸۰ اثر مورد پذیرش واقع شدند که به دلیل حجم آثار انگلیسی درنهایت مقالات به صورت دو زبانه منتشر می شوند.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.