وزیر صمت در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی؛ وزارت صمت و جهاد کشاورزی دارای دغدغه های مشترکی برای فعالسازی ظرفیت های مختلف تولیدی کشور هستند

وزیر صمت در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی؛ وزارت صمت و جهاد کشاورزی دارای دغدغه های مشترکی برای

وزیر صمت در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی؛

وزارت صمت و جهاد کشاورزی دارای دغدغه های مشترکی برای فعالسازی ظرفیت های مختلف تولیدی کشور هستند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر جدید جهاد کشاورزی، ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای کاظم خاوازی برای مسئولیت در بخش کشاورزی کشور، تاکید کرد: هر دو وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی دارای دغدغه های مشترکی برای فعالسازی ظرفیت های مختلف تولیدی کشور هستند و با همکاری مشترک و هماهنگ می توانند گام های موثری برای تحقق اهداف جهش تولید بردارند.

 

به گزارش شاتا، رضا رحمانی افزود: در تامین مناسب و تولید کافی اقلام اساسی و مایحتاج ضروری مردم، هر دو وزارتخانه مسئولیت های مشترکی دارند و باید برای توسعه همکاری ها و بهره گیری از فرصت های همکاری بیش از پیش برنامه ریزی و اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه های محوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۹ توسعه صادرات غیر نفتی و مدیریت واردات است که در این موضوع، بخش کشاورزی و اقلام کالایی این حوزه، به لحاظ صادراتی و مدیریت دقیق واردات دارای اهمیت ویژه ای هستند.

رحمانی با اشاره به همکاری خوب وزارت جهاد کشاورزی با وزارت صمت در قالب ستاد های مشترک همکاری از جمله “ستاد تنظیم بازار کشور” و “ستاد رفع موانع تولید”، گفت: توسعه بخش کشاورزی و دامی کشور در تامین بخش اساسی مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولید کننده مواد غذایی کشور دارای اهمیت فراوانی هستند و از این جهت وزارت صمت حمایت از بخش کشاورزی را وظیفه خود می داند و همه ظرفیت‌های موجود را برای افزایش همکاری ها به کار خواهد بست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: توسعه صنایع تبدیلی، تکمیلی و زنجیره تولید بخش کشاورزی به شکوفایی بخش صنعتی کشور نیز به خصوص در حوزه صنایع غذایی کمک شایان توجهی می کند و در افزایش حجم صادرات غیر نفتی کشور می تواند نقش پررنگ تری داشته باشد.

رحمانی گفت: بخش مهمی از حوزه نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و عملکرد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان منوط به افزایش تولیدات بخش کشاورزی و تامین مناسب اقلام کالایی مورد نیاز در سطح بازار از این حوزه است.

وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی کامل دارد تا در چارچوب برنامه های مشترک همکاری با وزارت جهاد کشاورزی، شرایط را برای تداوم آرامش بیشتر بازار و تامین مناسب کالاهای اساسی مورد نیاز مردم فراهم کند.

وزیر جهاد کشاورزی: همکاری بخش صنعت می‌تواند به شکوفایی بخش کشاورزی کمک کند

وزیر جهاد کشاورزی نیز در ادامه نشست با رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و تنی چند از معاونین دو وزارتخانه که در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، گفت: همکاری بخش صنعت با بخش کشاورزی می‌تواند به شکوفایی بیشتر کشاورزی کمک شایانی کند.

کاظم خاوازی افزود: یکی از برنامه‌های در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی ایجاد یک سیستم یکپارچه اطلاعات در بخش کشاورزی است که بتوان بر اساس آن برنامه ریزی دقیق تری برای تولید و عرضه محصولات کشاورزی داشت و این اطلاعات پایه خوبی برای بخش کشاورزی و صنعت و همکاری این دو وزاتخانه خواهد بود.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: برای توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی و زنجیره تولید در بخش کشاورزی، بخش صنعت می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

 

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.