پرداخت نزدیک به ۱۹۹ میلیارد تومان تسهیلات به تولیدکنندگان بوشهر

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، گفت: ۱۹۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از محل

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، گفت: ۱۹۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۸ و رونق تولید در هفت ماه سال جاری به واحدهای تولیدی این استان پرداخت شد.

به گزارش شاتا، سید حسین حسینی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این میزان تسهیلات پرداختی ۱۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه و ۸۰ میلیارد تومان اعتبار رونق تولید است که به واحد تولیدی پرداخت شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت ۱۲۷ جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه‎گذاری ۱۲ هزار و ۷۳۸ میلیارد ریال در این استان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۳۵ درصد و از لحاظ پیش بینی سرمایه گذاری ۱۱۶ درصد رشد نشان می‎دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ادامه داد: شمار پروانه‌‎های بهره‎برداری صنعتی صادر شده در هفت ماه امسال در استان بوشهر ۲۹ فقره با سرمایه‎گذاری محقق شده ۲۴۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و اشتغال یکهزار و ۸۰ نفر است.

حسینی یادآور شد: این پروانه‎های بهره‌برداری برای واحدهای مستقر در خارج از مناطق ویژه اقتصادی استان بوشهر صادر شده‌است.

وی گفت: در استان بوشهر اکنون جواز تاسیس صنعتی و پروانه‎ بهره‎برداری به ترتیب ۳ و ۱۵ روزه صادر می‎شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در ادامه اضافه کرد: حدود ۵۹۰ واحد تولیدی در استان بوشهر وجود دارد که از این شمار بیش از ۴۶۰ واحد آن فعال است و به تناسب بازار خود در قالب‎ تک، دو و یا سه شیف کار می‎کنند.

حسینی تصریح کرد: فعالیت واحدهای صنعتی استان بوشهر بخشی در محدوده مناطق ویژه اقتصادی و بخش دیگر در خارج از محدوده این مناطق است که با توجه به پروانه‎های بهره‎برداری صادره ۳۴ هزار نفر در بخش صنعت استان بوشهر فعالیت دارند.

وی در پایان بیان کرد: شمار واحدهای معدنی استان بوشهر نیز ۲۰۰ واحد است که از مجموع آنها ۱۴۰ واحد فعال است.

 

ثبت دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.