وب سایت انجمن های دریایی

 

انجمن حمل و نقلبين المللي

در سال ۱۳۴۸ انجمــن با همـت و فعاليت سه شركت حمل و نقل بين المللي ايراني تأسيس گرديد.در آن زمان شركتهاي حمل و نقل بين المللي ايراني انگشت شمار بودند و حمل و نقل برون مرزي كالا عمدتاً توسط فورواردرهاي خارجي كه نمايندگان يا دفاتري در ايران داشتند انجام ميشد.اين تجمع صنفي با نام “سنديكا” فعاليت خود را شروع كرد و در تاريخ ۱۳۵۲/۶/۲۹ به عضويت سازمان جهاني فياتا پذيرفته شد و به موجب اساسنامه، وظيفه هماهنگي ،ارتقاء وضعيت، كيفيت كار اعضاء و در عين حال، وظيفه توزيع كارنه تير را بر عهده داشت. 

 

انجمن خوردگي ايران

انجمن خوردگی ایران در دیماه ۱۳۷۲ با همكاری متخصصین خبره و اساتید دانشگاهها و با هدف ارتقاء سطح دانش و مهندسی خوردگی، تلاش برای حفظ سازه‌ها، تاسیسات و زیرساختهای صنعتی و غیر صنعتی در مقابل خوردگی، جلوگیری از هدررفت میلیاردها تومان سرمایه ملی و همچنین به‌منظور كاهش خسارات جانی و مالی ناشی از خوردگی تاسیس شد.

 

انجمن هیدرولیک ایران

انجمن هيدروليك ايران به منظور گسترش و پيشبرد و ارتقاء علم هيدروليك و توسعه كمی و كيفی نيروهای متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمينه‌های مربوط، تشكيل شده است.

 

انجمن مهندسي دريايي ايران

تأسيس انجمن مهندسي دريايي ايران پاسخي به نيازهاي گسترده صنعت دريايي كشور در سالهاي اخير بوده است. اعضاء مؤسس انجمن پس از برگزاري جلسات مقدماتي موفق شدند در تاريخ ۷۷/۵/۱۹ مجوز تأسيس انجمن را از وزارت علوم, تحقيقات و فن‌آوري دريافت و پس از تـاريخ فوق شروع به عضوگيري نمايند.

 

انجمن كشتیرانی و خدمات وابسته

پيشينيه انجمن كشتيراني و خدمات وابسته به سال ۱۳۳۲ هجری شمسی (۱۹۵۳ میلادی) باز ميگردد. در آن سال به علت معضلاتی که در بندر خرمشهر برای نوبت دهی جهت پهلوگيري كشتيها پدید آمده بود، نمايندگان خطوط كشتيراني براي رفع مشكل تراکم کشتیها در لنگرگاه بندر خرمشهر که در آن زمان به عنوان مهمترین و فعالترین بندر تجاری کشور محسوب می شد ، در تاریخ ۱۴ مهرماه ۱۳۳۲به تشكيل سنديكاي نمايندگان خطوط كشتيراني اقدام نمودند. 

 

انجمن سازه های دریایی

انجمن سازه های دریایی، به عنوان اولین انجمن تخصصی گرایش سازه های دریایی به منظور گسترش و ارتقای علمی و ایجاد پل ارتباطی برای تبادل اطلاعات بین متخصصان، مهندسان و اساتید این گرایش راه اندازی شده است.این انجمن شامل زیر انجمن های هیدرولیک دریا، مهندسی سواحل، ژئوتکنیک دریایی، سکو های دریایی، دیوارهای ساحلی و آب شکن ها، بنادر، اسکله ها و موج شکن ها، روشهای عددی، همایش ها و کنفرانس ها و … می باشد.

 

انجمن علوم و فنون دریایی ایران

نهاد انجمن علوم و فنون دریایی ایران اولین فعالیتهای خود را از سال ۱۳۵۵ آغاز نمود، پس از انقلاب اسلامی  با کوشش مدام و پیگیر متخصصان متعهد علوم و فنون دریایی کشور و در سال ۱۳۷۰ این انجمن، فعالیتهای خود را از سر گرفته و بالاخره در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۷۳ بطور رسمی موجودیت خود را بعنوان یک مؤسسه غیر انتفاعی به ثبت رسانید.

 

انجمن سازندگان شناور، تجهيزات و سازه‏ های دريايی ايران

انجمن صنفی سازندگان شناور، تجهيزات و سازه‏ های دريايی ايران، با ماهيت غيردولتی، متشکل از شرکت‏های خصوصی فعال در بخش صنعت دريايی ايران مي‏ باشد که به منظور حفظ حقوق، دفاع از منافع مشترک حرفه‏ ای، بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی و کوشش در بالا بردن سطح آگاهي‏ های اعضاء به موجب مقررات قانونی و رعايت حفظ منافع جامعه تشکيل گرديده.